Pärast kauni Mi:Fiesta ehte soetamist on oluline selle eest ka õigesti hoolt kanda, et ehte algne sära ja poolvääriskivi vägi säiliks.

Enamus väljakaevatud kristalle on vanemad, kui keegi meist arvata oskaks. Teekond maapõuest Sinu ehtekarpi on saanud teoks tänu paljudele kätepaaridele – kaevandajad, lihvijad, edasimüüjad, ehtemeister jne. Et kristallid on suutelised energiat talletama, siis tuleks poolvääriskividest ehe pärast selle omandamist nii seest kui väljast puhastada. Levinumad viisid selleks on järgmised:

Voolav vesi on üks tõhusamaid puhastajaid. Eriti tore, kui Sul on ligipääs mõnele looduslikule veekogule nagu oja, jõgi või meri. Kui oma ehteid veega puhastad, kujuta ette, kuidas lained ja hoovused uhuvad minema kõik varem kivisse talletunud energiad. Kui looduslikule veele ligipääs puudub, siis keedetud/külmutatud ja jahutatud/sulatatud vesi ajab asja ära – oluline on Sinu kavatsus ja taotlus! Pane tähele, et seleniit, haoliit, malahhiit ja kaltsiit ei talu üldse kokkupuudet veega!

Kui puhastad ehet, kus on lisaks poolvääriskivile veel (vääris)metallist osad, siis kuivata ehe koheselt pehme lapi või paberiga, et see ei saaks veest kahjustada. Palun ära käi Mi:Fiesta ehtega ujumas, saunas ega dušši all ning eemalda ehe ka sporti tehes, koristades või higistades. Poolvääriskivi energia on õrn ja võib saada kahjustatud - samamoodi võivad kuluda ehte (vääris)metallist osad.

Tulepuhastus on läbi aegade üks võimsamaid tehnikaid. Selleks võta oma ehe kätte ning tee sellega küünlaleegi kohal vastupäeva ringe ning ütle välja soov, et ehe/poolvääriskivi puhastuks kõigist sinna külge jäänud võõrastest energiatest. Selleks otstarbeks on hea kasutada küünalt, mida ei ole varem millekski muuks kasutatud.

Hingeõhu või viirukiga puhastamine. Hoia oma kristalliga ehet mõlema käega ning õhka kivile ja selle ümber aeglaselt ja pikkamisi. Pole tähtis kui kaua seda teha, nagu pole tähtis ka see kui kõvasti puhuda. Tõeliselt oluline on vaid see, et Sa mõtleksid poolvääriskivi puhastumisele ning koondaksid kogu oma energia ning tähelepanu sellele ülesandele. Kui kasutad viirukitossu või näiteks salveipulka, siis talita samamoodi nagu küünlaleegiga, keerutades ehet vastupäeva ning paludes võõrastel energiatel lahkuda.


Et poolvääriskivi enda kasuks tööle panna, peaks ehet uue energiaga laadima päikse- või kuuvalguses- või ajutiselt maha matma, et see oma energia taastaks.

Kõige ilmsem energiaallikas nii kristallide kui kõige maapealse jaoks on päike. Paljud poolvääriskivide asjatundjad väidavad, et mõni tund päiksevalgust "pühib ära kõik pilved kristallide kosmilistelt paledelt" ning täidab need puhta ja helge valgusega. Pane tähele, et pikaajalist lauspäikest ei armasta järgmised kivid: ametüst, apatiit, akvamariin, aventuriin, tselestiit, tsitriin, fluoriid, kuntsiit, roosa kvarts, safiir ja suitsukvarts. Aga kõik teised kivid võid panna õue või tuppa aknalauale laadima koos kindla suusõnalise sooviga, et nad oma loomuliku väe taastaks.

Kristallid hakkavad heledamalt kumama ka siis, kui nad hõbedasse kuuvalgusesse jätta. Kasvava või täiskuu valgus, mis sümboliseerib kasvu ja saavutusi, on laadimiseks enamjaolt parem kui kahaneva kuu valgus, mil kuu vägi on kahanemas. Jäta ehted suveöödel õue või talvel aknalauale.

Kui Sinu ehte kivid tunduvad väsinud ja tuhmid, siis vii need tagasi oma loomulikku elupaika ehk mata ehe maa sisse või talvisel ajal lillepotti. Tark on panna ehe enne matmist kotikese või riidetüki sisse, et see ei määrduks!


Oma ehtest saab teha oma isikliku talismani, mis Sind alati kaitseb või siis saad anda sellele kindla eesmärgi või ülesande, olgu selleks õnn armastuses või hea tervis või edu töös. Kindlasti ei tasuks ainult kristallile lootma jääda, pigem tee ikka reaalses elus oma eesmärkide saavutamiseks konkreetseid samme ning kasuta poolvääriskivide väge abilisena.

Selleks, et poolvääriskivist ehe enda jaoks tööle panna, tee järgmist:
  • Hoia oma ehet käes ning mõtle välja oma eesmärk või soov, millega soovid, et ehe Sind abistaks ja toetaks. Ole oma sooviga täpne ja selge.
  • Nüüd kujuta ette kuidas iga väljahingamisega Sinu eesmärk või soov läheb ehte sisse või kuidas iga küünlaleegi kohal tehtava päripäeva ringiga läheb soovitu ehte sisse.
  • Sõnasta oma soov ja ütle see valjusti välja. Kui programmeerid ehet näiteks jõukust tooma, siis võid lausuda: “Materiaalne küllus on minu päralt” või kaitse otstarbeks: “Olen kaitstud ja tunnen end turvalisena”.
  • Kui soovid, võid kirjutada oma soovi või eesmärgi paberile ning ööseks ehte alla panna.
Ja pärast seda ongi Sinu isiklik talisman valmis!

Teksti koostamisel tugineti Corrine Kenneri raamatule “Kristallid algajatele”.